Allefin

produkt dostępny bez recepty, żel,

Difenhydramina (diphenhydramine)

,

Lidokaina (lidocaine)

, Hasco-Lek

Dawka:

20 mg + 10 mg

Opakowanie:

30 gramów
dostępny, cena 34,83 zł
34,83 zł

(1,16 zł / g)

Opis Allefin

Allefin to lek dostępny bez recepty w postaci żelu o działaniu przeciwhistaminowym i znieczulającym. Produkt zawiera w swoim składzie difenhydraminę oraz lidokainę, które działają przeciwświądowo, przeciwalergicznie i przeciwbólowo, a także zmniejszają zaczerwienienie i obrzęk skóry. Preparat jest stosowany w objawowym leczeniu zmian zapalnych i alergicznych skóry z towarzyszącym świądem, m.in. w następstwie ukąszeń owadów, czy kontaktu z roślinami, np. pokrzywą. Można go stosować u dzieci już od 2. roku życia.

Kategorie Allefin

Podmiot odpowiedzialny Allefin

Przedsiebiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.
ul. Zmigrodzka 242 e
51-131 Wrocław
PL
hasco@hasco-lek.com.pl

Składniki Allefin

  • Substancje czynne: 20 mg difenhydraminy chlorowodorku, 10 mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego w 1 g żelu.

  • Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), hydroksyetyloceluloza, olejek eteryczny cytronelowy, disodu edetynian, woda oczyszczona.

Ulotka produktu Allefin

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Clatra Allergy

tabletki, 10 tabletek

15,99 zł

Allegra

tabletki powlekane, 10 tabletek

18,99 zł

Hitaxa Fast Kids

płyn, 60 mililitrów

24,99 zł

Calcium Hasco Allergy

syrop, 150 mililitrów

20,37 zł

Fenistil

krople, 20 mililitrów

35,99 zł

Allertec Effect

tabletki, 10 tabletek

16,99 zł

Aleric Deslo Active

tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 10 tabletek

18,49 zł

78,18 zł

Allertec Fexo

tabletki powlekane, 10 tabletek

Allertec WZF

tabletki powlekane, 20 tabletek

23,99 zł